30.05.2023 Silvia Balážová: Pod snehom rastie tráva aj na kameňoch

Slovenské banské múzeum pozýva na vernisáž výstavy už 2. júna 2023 o 18:00 hod.

Silvia Balážová (1998) je študentkou voľného výtvarného umenia na Akadémii umení v Banskej Bystrici a posledný polrok strávila na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Bakalársky stupeň skončila v odbore grafiky. Jej tvorba je postavená na tematizácii fyzickej a emocionálnej skúsenosti s prírodným prostredím, v ktorom aj priamo tvorí.

V najnovších prácach zo série Pod snehom rastie tráva aj na kameňoch mapuje rôzne prvky krajiny, pracuje s autorskou technikou s riasovým pigmentom a plátnom na rozhraní grafiky a maľby. Plátna pôsobia abstraktne, sú výsledkom akcií alebo majú procesuálny charakter, taktiež tvorí koláže prepájaním a vrstvením otlačkov z rôznych miest.
Skrz fyzický dotyk sa otláča precitnutie s okolím a vzniká priamy záznam v podobe obrazu na plátne, a sekundárny v podobe fotografie alebo videa zachytávajúceho túto akciu. Ateliérom sa jej stáva krajina a diela sú tvorené priamo v nej.

Otvárame už 2.6.2023 o 18:00. Srdečne pozývame!