27.08.2024 Nové číslo Zborníka Slovenského banského múzea!

Slovenské banské múzeum v tomto roku vydáva 28. číslo svojho odborného periodika, ktoré sa v roku 2024 zameriava na tému „Baníctvo na Slovensku v rokoch 1918 – 1939“.

Tento špeciálny zborník prichádza s netradičnou štruktúrou, ktorá zahŕňa:
🔹 Tri štúdie od jubilujúceho Ing. Eugena Kladivíka CSc., významnej osobnosti montánno-historického výskumu
🔹 Príspevok Mgr. Janky Schillerovej o Banskej Štiavnici po vzniku Československej republiky
🔹 Nové poznatky od PhDr. Filipa Glocka o zlatníckom majstrovi Jánovi Libayovi z 19. storočia

A to nie je všetko! V rubrike Materiály nájdete:
🔸 Zaujímavé spracovanie „prípadu“ nepoctivého skúšača rudy Mateja Kuglera od Mgr. Eleny Kašiarovej
🔸 Príťažlivým témam sa vo svojich článkoch venoval aj Mgr. Peter Jancsy, Mgr. art. Tomáš Haviar a Ing. Lubomír Lužina.

Kedy a kde sa dozviete viac? 🗓️ Príďte na prezentáciu 5. septembra 2024 o 16:00 hod. do Siene komorských grófov v Kammerhofe.