01.08.2024 Citadela 2024

Mini festival o fenoménoch histórie vedy umenia a každodennosti CITADELA sa opätovne uskutoční v priestoroch Starého zámku s bohatým programom pre všetky vekové kategórie. Príďte sa s nami preniesť do obdobia renesancie.  Sobota 10. augusta 2024 od 11:00 hod budete mať možnosť zažiť jedinečnú atmosféru novovekého vojenského tábora, spoznať históriu zlatého veku Banskej Štiavnice, vystúpiť do Zvonovej veže a mnoho iného.

Program podujatia zahŕňa:
•    Dobový tábor - Prezentáciu života vo vojenskom tábore v časoch novoveku so streleckou ukážkou.
•    Komentovanú prehliadku Starého zámku - Návštevníci budú mať možnosť spoznať zámok a jeho históriu s našimi odbornými sprievodcami.
•    Prednášku archivárky múzea - Zlatý vek Banskej Štiavnice v období renesancie, plnú zaujímavých faktov a nevšedných informácií
•    Renesančnú hudbu - Ukážky hudby z oblasti Uhorska prezentované na replikách historických nástrojov.
•    Historické tance - Dvorské tance aristokracie z konca 16. a 17. storočia.
•    Šermiarske vystúpenie - Ukážky šermiarskych súbojov.
•    Prehliadku zvonovej veže - Návštevníci budú môcť objaviť krásy našej zvonovej veže.
•    Tvorivé aktivity pre deti - Počas celého podujatia budú pre najmenších pripravené tvorivé aktivity.

Citadela 2024 je ideálnou príležitosťou pre rodiny, historických nadšencov a všetkých, ktorí si chcú vychutnať bohatú kultúru a históriu Banskej Štiavnice. Starý zámok ožije históriou, hudbou, tancom a zábavou.

Vstupné na podujatie: 8 € / 4 € zľavnené / 20 € rodina (2 dospelí a 2 deti)
Miesto konania: Slovenské banské múzeum, Starý zámok, Banská Štiavnica
Dátum a čas: 10. august 2024, začiatok o 11:00 hod
Tešíme sa na Vašu účasť a veríme, že podujatie Citadela 2024 Vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.

Podujatie je realizované s finančnou podporou mesta Banská Štiavnica.